2018-10-11, Zakopane
Olimpijskie klimaty i Droga do Tokio
W czwartek Narodowe Dni Badmintona rozpoczęły się od dyskusji panelowej olimpijczyków. Kontynuowano turniej juniorów U13-U19 i rozgrywki dzieci. Wieczorową porą publiczność oglądała kolejną partię meczów gwiazd polskiego i światowego badmintona.


W porannej dyskusji na temat początków i rozwoju kariery olimpijskiej pt. "Pierwszy trener — pierwszy wychowawca" wzięli udział badmintoniści: Robert Mateusiak i Adam Cwalina, a także reprezentanci innych dyscyplin: narciarka Małgorzata Tlałka, biathlonistka Weronika Nowakowska oraz piłkarz ręczny Artur Siódmiak. Moderator dyskusji, prezes FNB Marek Krajewski, wprowadził młodą publiczność w zagadnienie istotnego wpływu pierwszych trenerów na rozwój profesjonalnych karier, jak również postaw życiowych sportowców. Ten punkt widzenia następnie zgodnie podzielili paneliści, bardzo serdecznie wspominając swoich mentorów sportowych z młodzieńczych lat i pierwsze przygody z trenowaniem.

Dzieci usłyszały o grze w szczypiorniaka, bieganiu po asfaltowym boisku w tenisówkach-chinkach (A. Siódmiak), wpływie wzrostu na wybór dyscypliny (zbyt niski lub zbyt wysoki na futbol w przypadku R. Mateusiaka i A. Cwaliny, odpowiednio), graniu mańkutów prawą ręką (również R. Mateusiak) czy rozpoznawaniu trenera po specyficznym stylu jazdy sportowca na nartach (M. Tlałka).

Cwalina wskazał — w odniesieniu do swojej kariery, zwłaszcza olimpijskiej — na "duży wpływ Michała Łogosza na całe podejście (Adama Cwaliny — przyp. red.) do sportu, a później trenera koreańskiego (Kim Young Mana — przyp. red.), który pokazał, jak ten trening ma wyglądać. Z podziwem o trenerze Kimie wyrażał się również Krajewski. Tlałka kładła nacisk na to, jak ważnym jest, aby "jak najwcześniej uczyć się być samodzielnym. (...) Wy znacie swój organizm najlepiej — tłumaczyła przybyłej usportowionej młodzieży na widowni (zob. album zdjęć z panelu na Badzine Poland).

W czwartek kontynuowano też rozgrywki turniejowe. W trzecim dniu Turnieju Dzieci wzięło udział 107 dziewcząt i chłopców, pochodzących m.in. z Łopiennika, i Zamościa.

W poszczególnych kategoriach w czwartek zwyciężyli:
Singiel dziewcząt U15
Patrycja Sysa (Łopiennik)
Singiel dziewcząt U13
Pola Zaj (Łopiennik)
Singiel dziewcząt U11
Julia Gał (Zamość)
Singiel chłopców U15
Bartłomiej Woźniak (Zamość)
Singiel chłopców U13
Jakub Zawada (Łopiennik)
Singiel chłopców U11
Ignacy Tymosiewicz (Warszawa)

W hali COS kontynuowany był Turniej młodzieży U13-U19, który zakończy się w piątek (zob. album zdjęć z czwartkowych rozgrywek na Badzine Poland). W turnieju VIP-ów zagrali m.in. posłowie PiS i PO oraz sekretarz stanu w kancelarii prezydenta RP (zob. album zdjęć na Badzine Poland). Wieczorową porą ponownie zagrały "Asy" i mogliśmy obejrzeć zmagania m.in. Bartka Mroza i Brytyjki Rachel Choong (zob. album zdjęć z czwartkowych meczów pokazowych na Badzine Poland).

Wyniki Turnieju Asów — Droga do Tokio i Turniej Bartka (11.10.2018)
Singel mężczyzn
Michał ROGALSKI — Mateusz ŚWIERCZYŃSKI 21:12 21:10 (0:29), Adrian DZIÓŁKO — Mateusz ŚWIERCZYŃSKI 21:19 21:12 (0:31).
Singel kobiet
Olga MIKSZA — Oliwia SOCHA 21:13 21:13 (0:27).
Debel mężczyzn
Adam CWALINA/ Mateusz DUBOWSKI — Miłosz BOCHAT/ Paweł ŚMIŁOWSKI 21:18 17:21 22:20 (0:42).
Debel kobiet
Wiktoria DĄBCZYŃSKA/ Aleksandra GOSZCZYŃSKA — Joanna STANISZ/ Magdalena ŚWIERCZYŃSKA 22:20 21:2 (0:36).

Wyniki Turnieju Bartka (11.10.2018)
Bartłomiej MRÓZ — Rachel CHOONG 21:5, Paulina HANKIEWICZ/ Bartłomiej MRÓZ — Rachel CHOONG/ Bartosz MARKIEWICZ 19:21 21:15 21:13 (0:28), Bartłomiej MRÓZ — Bartosz MARKIEWICZ 21:8 21:19 (0:20).

BadmintonZone.pl jest patronem medialnym Narodowych Dni Badmintona.

Zob. również:
album zdjęć z uroczystości i meczów pokazowych na FB Badzine Poland.
album zdjęć z turnieju dzieci oraz galerię zdjęć z pierwszego dnia turnieju juniorów 10.10.2018 r. na Badzine Poland.

Zob. też:
Spotkania elity.
Drugi dzień Narodowych Dni Badmintona i dwa turnieje.
Spotkania na wysokim szczeblu.

Narodowe Dni Badmintona 2018. 9-14 października 2018. Zakopane. Internetowa strona wydarzenia. . Wyniki turnieju dzieci Shuttle Time 9 października 2018 w serwisie tournamentsoftware.com. Wyniki turnieju dzieci Shuttle Time 10 października 2018 w serwisie tournamentsoftware.com. Wyniki turnieju dzieci Shuttle Time 11 października 2018 w serwisie tournamentsoftware.com. Wyniki turnieju U19, U17, U15, U13 w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. © BadmintonZone.pl (live)

ap

© BadmintonZone.pl | zaloguj